Pandurii remizează pe Național Arena şi trimit titlul la Giurgiu. Edi Iordănescu : ” Băieții au caracter, sunt mândru de ei.”

Pandurii remizează pe Național Arena şi trimit titlul la Giurgiu.

Edi Iordănescu : ” Băieții au caracter, sunt mândru de ei.”

Pandurii Tg-Jiu a remizat pe Arena Națională, scor 1-1 împotriva formației FC Steaua Bucureşti. Gorjenii au deschis scorul prin reuşita golgeterului Ioan Hora din minutul 63, însă şase minute mai târziu, Enache, fostul jucător al Astrei Giurgiu, a restabilit egalitatea cu un şut sănătos din afara careului.

Deşi oltenii sunt neplătiți de lune bune, câțiva dintre ei chiar din luna decembrie, elevii lui Edwuard Iordănescu au dat dovadă de profesionalism, rămânând concentrați pe activitatea sportivă. Astfel echipa a înregistrat un singur eşec până acum, cu Steaua pe teren propriu, la Drobeta Turnu-Severin, înfrângere suferită în urma unui penalty cu << cântec >> acordat roş-albaştrilor în minutul 89, scor 0-1.

Edi Iordănescu, mulțumit de atitudinea băieților lui :” Băieții au caracter, şunt mândru de ei şi îi felicit din inimă.”

La finalul partidei, tehnicianul gorjenilor s-a arătat satisfăcut de atitudinea jucătorilor lui, care în ciuda problemelor financiare cu care se confruntă gruparea de la malul Jiului, s-au concentrat asupra întregului Play-Off şi au demonstrat că fotbalul încă rămâne pasiune :

” Sunt foarte mândru de aceşti băieți minunați, care şi-au dat viața pe teren la fiecare meci. Este foarte greu, sunt neplătiți de luni bune, însă îi felicit că în asememea condiții, au reuşit să rămână concentrați pe ceea ce au de făcut când intră pe teren, pe ceea ce eu le cer la antrenament. Băieții au caracter, sunt mândru de ei şi îi felicit din inimă! ”